«Щоб були всі одно» (Ів. 17:21)
Підсумок першого форуму
служителів євангельських церков Європи та Англії
25-26 жовтня 2019 р. в м. Нідді, Німеччина, в місії «Неемія» проходив перший Форум євангельських служителів країн Європи та Англії.

130 делегатів та гостей представляли 19 країн, у тому числі ОАЕ та Кенію.

Розпочав захід словами привітання та інформацією про цілі і перпективи зібрання служителів єпископ з України Юрій Веремій. Молитву благословення звершив президент місії «Неемія» Едуард Шмідт.

Президент Союзу євангельських церков Німечини єпископ Йоганнес Юстус своє палке звернення до делегатів завершив такою ж палкою молитвою.

Нікого не залишив байдужим семінар «Сила церкви – в єдності духа і союзі миру» єпископа Сергія Линника із Санкт-Петербурга, Росія.

Співпрацівник місії «Неемія» пастор Симон Бошман завершив перший день роботи Форуму словом за Книгою Неемії – про важливість вміння говорити те, що люди готові почути, і робити те, що робити необхідно.

Увечері того ж дня відбулося робоче засідання організаторів форуму і керівників делегацій, у якому взяли участь 35 братів.

Зустріч розпочав єпископ Юрій Веремій, зазначивши, що через постійні міграційні процеси кількість слов'ян у Європі постійно зростає. Це, у свою чергу, відкриває нові можливості для проповіді Євангелія, а також посилює нашу відповідальність за служіння братам і сестрам, котрі переїхали до Європи та Англії. Єпископ наголосив, що на сьогодні вже відкрито багато церков у різних країнах, і лише об'єднавшись, ми зможемо бути максимально плідними та ефективними у праці на ниві Господній.

Учасники робочого засідання ділилися різними ідеями та баченням щодо того, в який спосіб та в якому форматі можна було б продовжувати співпрацю євангельських церков, і не лише в Європі та Англії, а також у країнах Близького Сходу, Перської затоки та Африканського континенту.

Попри розмаїття думок та поглядів атмосфера зустрічі була дружньою, усі одностайно висловилися за необхідність проведення таких форумів. Старший пастор церкви із Франкфурта-на-Майні брат Юрій сказав: «Чому так пізно, ми вже давно чекали на щось подібне...»

Підсумовуючи засідання, єпископ Славік Радчук, який був модератором зустрічі, дав дві пропозиції.

Перша – обрати єпископа Юрія Веремія відповідальним за координацію зустрічей та робочих нарад для напрацювання дорожньої карти з ціллю подальшої співпраці.

Друга – сформувати робочу групу з представників різних країн, які могли би попрацювати над конкретними питаннями, озвученими на засіданні, і виробити стратегію і план роботи на майбутнє. Обидві пропозиції були прийняті одноголосно.

Наступний день розпочався зі слова старшого єпископа Російської Церкви Едуарда Грабовенка. Особисте свідчення промовець поєднав із закликом до місіонерської праці.

Старший єпископ Української Церкви Михайло Паночко виголосив семінар на тему «Братство у світлі Божого Слова». Ще один семінар – «Виклики сучасності для віруючих в Європі та Англії і відповіді на них» підготував Олександр Дем'яненко, пастор із Польщі.

У заключному слові міжнародний євангеліст Славік Радчук звернувся до присутніх словами: «Йоно, перед тобою відступниця Ніневія очікує слова про спасіння. Європа потребує нової хвилі пробудження. Господь широко відчинив вам двері для благовісту».

Короткими свідченнями про милості Божі в місіонерській праці ділилися Василь Дерун (Швеція), Ярослав Демко (Іспанія), Борис Сафанюк (ОАЕ), Владислав Гречман, Юрій Брунер (Німеччина), Іван Іванцюк (США), Віталій Джиздан (Італія), Євген Якушев (Англія), Микола Синюк, Віктор Вознюк (Україна), Костянтин Кучерян (Бельгія) та інші.

Служіння прославлення Господа вели пастор з Чехії Леонід Демчук та його дружина Ліна.

На завершення Першого форуму служителів брат Славік Радчук поділився інформацією про те, що на зустрічі увечері 25 жовтня Єпископська президія України і старші служителі з країн Європи, Англії і Близького Сходу прийняли рішення довірити єпископу Юрію Веремію очолити майбутню раду лідерів із цих країн для координації роботи з відкриття там нових церков, проповіді Євангелія, навчання, розвитку молодіжного служіння, можливості проповідувати місцевому населенню тощо. Усі делегати одностайно проголосували за брата Юрія.

Делегати Форуму підтвердили також пропозицію обрати 15 старших лідерів із країн для подальшого співробітництва і координації роботи. Старший єпископ Михайло Паночко спільно з іншими служителями звершив молитву за благословення в нелегкому служінні брата Юрія.

Єпископ Юрій Веремій, відповідальний за координацію братського комітету і служіння в країнах Європи та Англії, завершив дводенний форум презентацією стратегічного бачення, підготовленою напередодні на робочому засіданні.

Підсумовуючи роботу форуму, можна сказати: цією справді історичною подією розпочалася ще одна сторінка євангельської праці. Попереду – безкраї ниви. Грядуть жнива!
Фотозвіт
Усі фото заходу можна переглянути на Google Drive, натисунвши на кнопку
Відеозвіт
Відеозапис форуму можна переглянути нижче
Європейський форум - 1 частина
Європейський форум - 2 частина
Європейський форум - 3 частина
Європейський форум - 4 частина
Made on
Tilda